Bieżnia wodna

Gabinet rehabilitacji zwierząt Rehavet w Bydgoszczy wyposażony jest w bieżnię wodną firmy HYCON Fizjo-Pet.

26542945_1955473274470068_17717309_o.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Właściwości wody


Wypór hydrostatyczny pozwala trenować w warunkach odciążenia, co w porównaniu z ćwiczeniami na lądzie jest znacznie bezpieczniejsze. Opór wody z kolei umożliwia lepszą i bardziej intensywną pracę mięśni. Treningi w bieżni wodnej dają lepsze efekty, niż treningi na bieżni suchej. Jest to ważne w przypadku pacjentów fizjoterapeutycznych, u których istnieją przeciwwskazania do ćwiczeń na lądzie. Wypór hydrostatyczny pozwala na reedukację chodu, szczególnie w przypadku zwierząt z problemami neurologicznymi. 


 

Dla kogo bieżnia?


Zabiegi w bieżni wodnej znajdują szerokie zastosowanie w rehabilitacji zwierząt z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi, w treningu psów użytkowanych sportowo i wystawowych, a także w leczeniu otyłości.

 


 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIEŻNI WODNEJ

 1. Z zabiegów w bieżni wodnej nie mogą korzystać zwierzęta cierpiące z powodu biegunki, gorączki, wymiotów, nietrzymania moczu lub kału (bez majtek basenowych), chorób skórnych, posiadające otwarte rany lub będące nosicielami pasożytów skórnych (pchły, kleszcze, świerzbowce, nużeńce), suki w okresie cieczki, oraz zwierzęta bardzo brudne i zaniedbane.

 2. Przed pierwszym zabiegiem w bieżni obowiązują konsultacje fizjoterapeutyczne w celu oceny stanu zwierzęcia, zapoznania z ewentualną dokumentacją medyczną, wykluczenia przeciwwskazań.

 3. Zwierzęta z zaburzeniami trzymania moczu i kału obowiązkowo muszą mieć założone majtki basenowe – rozmiar niemowlęcy lub dziecięcy dopasowany do Państwa zwierzaka (do kupienia np. w sieci sklepów Rossmann).

 4. Zabieg w bieżni wodnej trwa do 45 minut

 5. Wymagania w stosunku do pacjenta przed korzystaniem z bieżni wodnej:

 • Obroża nie może być metalowa i musi gwarantować pewność zapięcia. Niedopuszczalne są obroże zaciskowe oraz umożliwiające wysunięcie głowy psa.

 • Psy z problemami w odcinku szyjnym obowiązkowo muszą posiadać własne szelki.

 • Wyspacerować pacjenta przed wprowadzeniem go na bieżnię i pozwolić mu się wypróżnić (w miarę możliwości zdrowotnych zwierzęcia).

 • Smakołyki/karma do motywacji zwierzęcia wyłącznie o strukturze nietonących chrupek

 • Jeśli zwierzę nie trzyma moczu i/lub kału – obowiązuje odpowiednia dziecięca pielucha basenowa (nie wykonywać otworów na ogon).

 • Nie kąpać zwierzęcia w szamponach/odżywkach w ciągu około 7 dni przed zabiegami w bieżni wodnej. Jeśli zdarzy się zabrudzenie – po wyschnięciu brud wyczesać lub spłukać czystą wodą. Niedokładne spłukanie szamponu czy odżywki grozi zanieczyszczeniem wody w bieżni.

 • Dla pacjentów wykazujących zachowania agresywne i bojaźliwych wymagane jest posiadanie miękkiego kagańca (skórzany/materiałowy/miękki plastik) – gabinet Rehavet zapewnia kagańce weterynaryjne w rozmiarze S oraz M-L

 • Zwierzę musi być w miarę możliwości jak najlepiej wyczesane i czyste przed zabiegiem w bieżni wodnej

 • Za zanieczyszczenie wody kałem, moczem, wymiocinami, rozmakającą karmą lub silnym zabrudzeniem z psa np. kojcowego właściciel zwierzęcia/opiekun ponosi dodatkową opłatę wynikającą z konieczności wymiany wody, jej dezynfekcji oraz odwołania kolejnych pacjentów w tym dniu w wysokości PLN 120,00.

 • Właściciel może przynieść własny ręcznik do wytarcia zwierzęcia; gabinet Rehavet umożliwia użycie własnego ręcznika za dodatkową opłatą w wysokości 5zł

 • Wyprowadzenie zwierzęcia bezpośrednio po zabiegu na dwór (bez odpowiedniego wysuszenia) wyłącznie na odpowiedzialność właściciela. Za dodatkową opłatą w wysokości 5zł Rehavet zapewnia suszenie